Achát

Acháty slouží jako uzemňovací kameny, které nám dodávají citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu. Pomáhají k soustředění a stabilizaci tělesné energie. Poskytuje nositeli velkou sílu, na zvládnutí všeho co potřebujeme. Při dlouhodobějším nošení dokáže konejšit a uklidňovat.

Pomáhá při velké psychické zátěži překonávat negativní pocity a zahořklost, kterou někdy nosíme v srdci. Zmírňuje stres, komplexy méněcennosti a pocit nedocenění. Dodává odvahu přijímat pravdu a být i sám k sobě upřímný. Napomáhá majiteli přijímat sám sebe, čímž podporuje sebedůvěru. Přináší sebepoznání a odhalování dosud skrytých okolností a obrací pozornost k odhalení nerovnováhy narušující naši pohodu.

Podporuje vážnost, pevnost a vyrovnanost. Umí rozpouštět záporné emoce a probouzet postoj úcty k sobě. Přináší ochranu a dodává důvěru, že je vše v pořádku.

Léčí vnitřní zlobu, posiluje lásku. Je užitečný při citových zklamáních. Navozuje pocit bezpečí a jistoty, neboť odstraňuje vnitřní napětí. Odstraňováním negativních energií čistí auru. Zlepšuje paměť, koncentraci a posiluje schopnost soustředění a analýzy směřující k přijímání praktických rozhodnutí.

V duchovní rovině achát rozšiřuje vědomí a otevírá cesty k přijímání moudrosti a poznání. Povzbuzuje k tichému rozjímání a zužitkování životních zkušeností vedoucích k duchovnímu růstu a vnitřní stabilitě.

Zdraví: Celkově posiluje organismus. Pozitivně přispívá při chřipkových onemocněních, bolestech hlavy a problémech se zuby.

Povzbuzuje trávicí proces a přináší úlevu při gastritidě. Ovlivňuje správnou funkci ledvin, močového ústrojí a slinivky. Čistí lymfatický systém a pomáhá při kožních problémech. Léčí oči, žaludek a dělohu. Zvyšuje plodnost. Účinkuje proti nespavosti.

Čakra: Vhodný kámen na podporu všech čaker, ale nejvíce přispívá 1. kořenové čakře.
Element: především země, ohnivý achát oheň
Vhodný pro znamení: Beran, Býk, Blíženci, Rak, Štír, Lev, Ryby, Kozoroh.

Zvláštní druhy achátu:

Mechový achát - síla, spokojenost, rovnováha, optimismus, hojnost

Kámen velmi spojený s přírodou, se schopností obnovit narušenou rovnováhu. O mechovém achátu se tvrdí, že osvěžuje duši a umožní spatřit krásu ve všem kolem nás. Pomáhá snižovat citlivost na počasí a znečištění životního prostředí. Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro každého, kdo pracuje v zemědělství, nebo je nějak spojen s botanikou.

Jedná se o kámen symbolizující nový počátek a podporující odstraňování duchovních bloků nebo spoutání. Jakožto kámen zrození pomáhá i při porodu, mírní bolesti a zajišťuje zdárný porod.

Jako kámen hojnosti přitahuje mechový achát rovněž bohatství.

Lze jej použít k dvojímu účelu. Rozumově orientovaným lidem pomáhá rozvíjet intuici, zatímco osobám silně intuitivně založeným umožňuje nasměrovat energii k praktickým záležitostem.

Posiluje majiteli pozitivní vlastnosti a zlepšuje sebedůvěru. Odstraňuje strach a hluboko zakořeněný neklid. Napomáhá rozvíjet sílu a schopnost vycházet s lidmi.

Podněcuje k osobnímu růstu a posiluje schopnost pokusit se po nezdaru zvládnout tutéž situaci ještě jednou, ale tentokrát za použití nových inspirujících metod.

Pomáhá schopnosti sebevyjádření a komunikace. Omezuje stres, mírní strach a přináší citovou rovnováhu. Jakožto vysoce optimistický kámen posiluje víru a naději. Přináší pochopení situací, které se dějí a zároveň ulevuje od pocitu strádání a depresí.

Zdraví: Urychluje uzdravování. Lze ho použít proti vleklým nemocem. Funguje proti zánětům, pročišťuje oběhový a vylučovací systém. Povzbuzuje činnost imunitního systému.

Napomáhá předcházet hypoglykemii a dehydrataci, léčí infekce, nachlazení i chřipku a snižuje horečky. Zmenšuje otoky lymfatických uzlin, léčí také kožní plísně a infekce.

Kategorie