Akvamarín

Představuje energii vody, ticha, sílu klidu a očisty. Zklidňuje mysl a odstraňuje z ní nepatřičné myšlenky. Jeho uklidňující energie potlačuje stres, mírní agresivitu a zahání strach. Podporuje odvahu svého nositele.

Vnáší harmonii do svého okolí. Pomáhá v komunikaci se svým vnitřním já a tvořivému, svobodnému vyjadřování.

Pomáhá citlivým lidem, má schopnost vyvolávat toleranci druhých a povzbuzuje k převzetí odpovědnosti za vlastní osud. Vytváří v nositeli nesobeckou lásku a léčivou sílu. Dodává pocit volnosti. Přináší klid, radost a štěstí.

Dokáže zlomit staré bloky a návyky, zbystřuje intelekt a vnímavost. Pomáhá dotahovat věci k potřebnému konci a uzavírat záležitosti na všech rovinách.

Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Zbystřuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Akvamarín vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry.

Zdraví: Dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla.

Léčí nemoci horních cest dýchacích a poruchy řeči. Příznivě působí na srdce a plíce, mírní kašel, astma a alergie, uvolňuje napětí a ztuhlost v těle. Je prospěšný při léčbě osteoporózy, nedostatku vápníku, tiší bolesti zubů a dásní.

Zajišťuje dobré zdraví. Prospěšně působí na oči, čelisti, zuby a žaludek. Funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti.

Čakra: Harmonizuje všechny čakry, léčí 5. krční čakru.

Element: voda