Akvamarín

Vzhled: Světle modrý, či zelenomodrý průzračný až matný kámen.

Výskyt: USA, Mexiko, Rusko, Brazílie, Indie, Irsko, Zimbabwe, Afghánistán, Pákistán.

Čakra: Harmonizuje všechny čakry, léčí 5. krční čakru.

Element: voda

Vhodný pro znamení: Blíženci, Ryby, Vodnář, Váhy.

Představuje energii vody, ticha, sílu klidu a očisty. Jeho uklidňující energie potlačuje stres a uklidňuje mysl. Dokáže odstraňovat nepatřičné myšlenky a filtruje informace proudící do mozku. Zlepšuje vnímavost a bystří intelekt. Ve chvílích zmatku vyjasňuje skutečné události.

Podporuje odvahu svého nositele. Vnáší harmonii do svého okolí. Pomáhá v komunikaci se svým vnitřním já a tvořivému, svobodnému vyjadřování.

Pomáhá citlivým lidem, má schopnost vyvolávat toleranci druhých a povzbuzuje k převzetí odpovědnosti za vlastní osud. Vytváří v nositeli nesobeckou lásku a léčivou sílu. Dodává pocit volnosti. Přináší klid, radost a štěstí.

Dokáže zlomit staré bloky a návyky. Pomáhá dotahovat věci k potřebnému konci a uzavírat záležitosti na všech rovinách.

Pročišťuje zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Navyšuje intuici a otevírá cestu jasnozřivosti. Akvamarín vytváří ochranný štít pro auru a uvádí do rovnováhy čakry. Rovněž pomáhá udržovat soulad mezi fyzickým a duchovním tělem.

Zdraví: Dobře slouží k léčbě bolestí krku, oteklých žláz a problémů se štítnou žlázou. Posiluje činnost orgánů starajících se o pročišťování těla.

Léčí nemoci horních cest dýchacích a poruchy řeči. Příznivě působí na srdce a plíce, mírní kašel a astma. Uvolňuje napětí a ztuhlost v těle. Je prospěšný při léčbě osteoporózy, nedostatku vápníku, tiší bolesti zubů a dásní.

Zajišťuje dobré zdraví. Prospěšně působí na oči, čelisti, zuby a žaludek. Funguje proti krátkozrakosti i dalekozrakosti.

Uklidňuje bouřlivé reakce imunitního systému a pomáhá při autoimunitních chorobách, jako je například senná rýma.