Amazonit

Vzhled: Modrý, zelený. Opalizující s žilkami. Různé velikosti, někdy ohlazený jako oblázek.

Výskyt: Běžně dostupný. Naleziště: USA, Rusko, Kanada, Brazílie, Indie, Mosambik, Namibie, Rakousko.

Čakra: Harmonizuje a otevírá 4. srdeční čakru, 5. krční čakru a 6. čakru třetího oka

Element: spjat s energií vody

Vhodný pro znamení: Rak, Panna, Vodnář.  

Kámen s velmi uklidňující energií. Na emocionální úrovni hojí amazonit citová traumata a pomáhá zmenšovat obavy a strach. Odstraňuje negativní energii a rozčilení.

Usnadňuje kontrolu nad našimi pocity, pomáhá s potlačenými emocemi a výkyvy nálad. Udržuje rovnováhu energie v těle, pokud máme nedostatek energie dobíjí a přebytky energie tlumí, tím nás chrání před nevyvážeností, stresem a nervozitou.

Vhodný k hledání sebe sama. Filtruje informace, které člověk přijímá a pomáhá v jejich využití pomocí posílení intuice. Posiluje také komunikaci na všech úrovních (mezilidskou, partnerskou i komunikaci sám se sebou). Pomáhá správně pojmenovat své pocity a potřeby.

Vyrovnává mužskou a ženskou energii, pomáhá vnímat obě strany problému a přijmout odlišné úhly pohledu. Zvyšuje radost ze života. Uklidňuje mysl i nervový systém.

Dokáže chránit před geopatogeními zónami, pohlcuje elektromagnetické záření (vyzařování mikrovlnné trouby a mobilního telefonu), které může způsobovat nervozitu, neklid a podráždění. Napomáhá k zachování příznivého zdravotního stavu.

Zdraví: Uvolňuje svalové napětí, křeče a bloky uvnitř nervového systému. Tiší bolesti hlavy a migrény. Účinný při tišení menstruačních a porodních bolestí.

Posiluje a uklidňuje celý organismus. Harmonizuje srdeční oběh a nervový systém. Prospěšný při léčbě osteoporózy, zubního kazu, nedostatku vápníku.