Ametyst

Vzhled: Průhledný krystal s hroty. Někdy v geodách nebo srostlicích. Vyskytuje se ve všech velikostech od fialové po levandulovou barvu.

Výskyt: Jeden z nejběžnějších krystalů. USA, Velká Británie, Kanada, Brazílie, Mexiko, Rusko, Srí Lanka, Uruguay, východní Afrika, Sibiř, Indie.

Čakra: 7. korunní čakra

Element: voda

Vhodný pro znamení: Ryby, Střelec, Panna, Kozoroh, Beran, Štír.  

Mimořádně mocný kámen s obrovskou ochrannou silou, obdařený vysoce spirituálními vibracemi. Spojením červeného ohně a modrého světla vzniká nová síla, tzv. živý klid, ve kterém zanikají všechny obavy, disharmonie a probouzí se důvěra a otevřenost v duchovních oblastech.

Brání nositele před psychickými útoky, neboť jejich energii proměňuje v lásku. Ametyst má silnou léčivou a očistnou moc.

Podporuje logické myšlení, schopnost neutrality a skromnost. Kámen má velmi uklidňující účinky, napomáhá při meditacích, vede myšlenky k hlubšímu poznání. Posiluje věrnost a emocionální lásku, stabilizuje tělo i duši. Zlepšuje osobní auru a vyzařování.

Mysl dokáže podle potřeby uklidnit i povzbudit. Napomáhá k přijímání nových myšlenek. Zlepšuje soustředění a paměť, pomáhá udržet pod kontrolou vše, čemu se právě věnujete. Působí příznivě na schopnost rozhodování se.

Podporuje zdravé racionální uvažování a současně proměnu záměrů ve skutečnost, tím je velkým pomocníkem při uskutečňování našich cílů. Uklidňuje a sjednocuje tělo i ducha.

Pomáhá proti nespavosti způsobenou přílišnou aktivitou mysli a chrání před opakujícími se nočními můrami. Odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Potlačuje smutek a lítost. Pomáhá vyrovnat se z prožitou ztrátou.

Otevírá cestu pro rozvoj intuice a podporuje tělesné vlohy. Přeměňuje nižší energie na vyšší vibrace. Povzbuzuje k nezištnosti a duchovní moudrosti. Ametyst dokáže stabilizovat duševní stav, ale neměl by být používán v případech paranoie, nebo schizofrenie.

Zdraví: Podněcuje produkci hormonů, vylaďuje systém žláz s vnitřní sekrecí a metabolismus.Posiluje vylučovací orgány a imunitní systém. Léčí nespavost a zajišťuje dobrý spánek.

Zmírňuje bolesti hlavy a uvolňuje napětí. Pomáhá překonávat závislosti a bloky všeho druhu. Uvolňuje tělesné, citové a duševní bolesti. Harmonizuje všechny orgány.

Zabraňuje křečím a reguluje krevní tlak. Používá se při léčbě zánětů hrtanu a mandlí. Blahodárně působí při žaludečních a dýchacích potížích. Pomáhá rovněž při poruchách sluchu a kožních chorobách.

Zlepšuje vstřebávání vody, upravuje střevní mikroflóru a odstraňuje parazity. Léčí rány, podlitiny a otoky.