Aventurín

Podporuje duševní zdraví, pomáhá před psychickým odsáváním srdeční energie. Navozuje klid, rovnováhu a rozkládá negativní emoce. Dodává stabilitu a ulehčuje pochopení problémů.

Pomáhá při úlevě od zlosti a podráždění. Podněcuje projev citů a stav vyrovnanosti. Zvyšuje kreativitu a pozitivní emoce. Pomáhá zharmonizovat duši i tělo. Přináší prosperitu a štěstí.

Aventurín zmírňuje či zcela zruší dopad negativních situací a obrací je v jejich opak. Posiluje rozhodovací schopnosti a schopnosti nutné k řízení druhých lidí. Pomáhá jasně vyjadřovat své myšlenky.

Působí příznivě na vytrvalost, zajišťuje schopnost soucitu a vcítění do mysli druhých lidí. Působí kladně na vše co je v souvislosti s prosperitou a majetkem. Pomáhá proti koktavosti i těžkým neurózám.

Stabilizuje duševní stav, podporuje kreativitu. Učí citlivému vnímání různých možností a variant řešení. Pohlcuje elektromagnetický smog a chrání před látkami znečišťujícími životní prostředí.

Zdraví: Působí příznivě na štítnou žlázu, všechny kožní neduhy, ekzémy, akné, alergie, spáleniny, lupy a vypadávání vlasů. Zmírňuje bolesti hlavy a migrény.

Podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, léčí záněty a tlumí nadměrnou chuť k jídlu, takže je vhodný při dietách.

Pomáhá udržet rovnováhu krevního tlaku. Vhodný při psychosomatických potížích a poruchách spánku. Pomáhá při úlevě od migrény a blahodárně působí na oči. Léčí nadledvinky, plíce, dutiny, srdce a svalový i urogenitální systém.

Doplňkové působení podle barev minerálu:

Modrý aventurín funguje jako účinný duševní léčitel.

Zelený aventurín pomáhá uklidnit a tišit bolesti srdce. Zahání žaludeční nevolnost a rozptyluje negativní emoce a myšlenky.

Čakra: Pozitivně přispívá 3. čakře solar plexus a 4. srdeční čakře.

Element: vzduch