Citrín

Kámen se silnými čistícími účinky a blahodárným působením na celý organismus. Předává svému majiteli teplo, energii a zvyšuje jeho tvůrčí schopnosti.

Citrín je jeden z kamenů hojnosti, učí nás přijímání prosperity a úspěchu. Používá se při depresích, únavě a nervozitě. Přináší štěstí a odstraňuje negativní energie, obavy a fóbie.

Velmi dobře poslouží při urovnávání vztahů ve skupinách či rodině, kde vládnou spory. Na duševní úrovni citrín napomáhá, abychom se přijali takoví, jací jsme. Současně dodává sebedůvěru, jistotu, naději a potlačuje sebezničující sklony.

Pomáhá využívat intuici a uskutečňovat životní cíle. Obnovuje ztracenou energii a chrání před nadměrnou, či chronickou únavou.

Zvyšuje sebeúctu, schopnost vyjadřování se, vnitřní sílu a zesiluje vnímání příjemných pocitů. Eliminuje strachy a obavy způsobené vlivem ostatních lidí a okolí. Pomáhá rozvíjet pozitivní postoje, pohlížet optimisticky do budoucna a neohlížet se zpět. Poskytuje nadhled a pozitivní náladu.

Nastoluje pocit vnitřního klidu, díky čemuž si cestu do vaší mysli najde nové poznání a moudrost. Pomáhá zbavit se negativních vlastností, strachu a obtěžujících pocitů ukrytých v hlubinách osobnosti. Pomůže překonat strach z odpovědnosti a zastavit projevy vzteku.

Zdraví: Oživuje látkovou výměnu v těle, tím příznivě působí při zažívacích potížích. Čistí střevní trakt a podporuje vylučování škodlivých látek z těla, příznivě se projevuje při zácpě.

Vhodný při nadýmání a křečích žaludku. Povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Vyrovnává tvorbu inzulínu při cukrovce.

Zažehnává infekce v ledvinách a močovém měchýři. Zmírňuje nepříjemné projevy a problémy při menstruaci a symptomy menopauzy. Pomáhá při očních problémech, posiluje nervy a udržuje v rovnováze funkci štítné žlázy.

Čakra: čistí 2. sakrální čakru a 3. čakru solar plexus, aktivuje k činnosti 7. korunní čakru.
Element: oheň

Vhodný pro znamení: Panna, Lev, Blíženci, Býk, Beran.