Hematit

Představuje pevnost a sílu. Působí stavebně na tělo a mobilizuje skryté síly. Odstraňuje vše nepříznivé a brání negativním energiím vstupovat do aury, čímž v těle nastoluje klid, mír harmonii.

Pomáhá při neklidu, pocitech beznaděje, nejistoty a při plachosti. Dodává sebevědomí, větší vůli k životu a rozvíjí spolehlivost. Tento kámen odstraňuje omezení, která si jeho majitel v minulosti sám stanoví a napomáhá rozvoji osobnosti.

Dokáže odstraňovat z těla negativní energie i škodlivé látky. Čistí dráhy meridiánů a podporuje v nich proudění energie. Uvádí do rovnováhy tělo i mysl, umožňuje lépe rozeznávat pravdu a lež, bez zbytečných soudů.

Účinně asistuje při překonávání různých nutkání a návyků. Pomáhá při boji s přejídáním, kouřením a dalšími typy nestřídmosti. Posiluje životní odvahu, spontánnost, optimismus a vůli. Přispívá k dobrým vztahům, podporuje lásku a porozumění, pomáhá překonat stud. Dokáže odstraňovat poruchy spánku a úzkost. Zlepšuje paměť a přispívá ke zrodu originálních myšlenek.

Na duševní úrovni přispívá hematit k soustředění se na jednu věc a současně pomáhá třídit problémy všeho druhu. Jedná se o užitečný kámen při studiu matematiky a technických předmětů.

Zdraví: Velmi dobré účinky na krev, proti chudokrevnosti, podporuje vazbu kyslíku na červené krvinky, čistí krev, vhodný po zraněních a operacích. Kladný vliv při menstruačních potížích. Podněcuje ukládání železa a tvorbu bílých krvinek.

Podporuje činnost ledvin při čištění krve a současně pomáhá regenerovat jejich tkáň. Celkově posiluje a regeneruje organismus, zvyšuje vitalitu.

Léčí křeče v nohou, bolesti zad, strnutí šíje a je schopný vyhánět z těla horečku. Používá se také při léčbě kožních nemocí, problémů s vlasy a pokožkou hlavy. Pomáhá při zotavování se po nemocech a urychluje rekonvalescenci.

Čakry: 1.kořenová čakra

Element: oheň

Dámské náramky s hematitem

Pánské náramky s hematitem