Jadeit

Je symbolem čistoty a vyrovnanosti. Kámen lásky, vnitřního míru, harmonie a rovnováhy. Spojen se srdeční čakrou, zvyšuje lásku i kvalitu péče o rodinu.

Odstraňuje stres, fóbie, neklid a neúnavnost. Má uklidňující účinky, podporuje schopnost empatie a usnadňuje mezilidskou komunikaci.

Je to ochranný kámen, udržuje svého nositele mimo nebezpečí. Jadeit přitahuje štěstí a přátelství. V duševním životě stabilizuje osobnost a uvádí duši do souladu s tělem. Přináší soběstačnost.

Dokáže odhalit negativní myšlenky skryté v hloubi duše a uklidňuje mysl. Napomáhá uvolnění emocí, zejména podrážděnosti. Pohlcuje negativní energie a proměňuje je v pozitivní síly, které podněcují tělo, aby se samo uzdravovalo.

Dodává odvahu projevit, kým skutečně jsme. Pomáhá při poznávání sama sebe. Podněcuje zrod nových myšlenek a dokáže nositele uvolňovat k tomu, aby mu jednotlivé úkoly přišly jednodušší.

Zdraví: Působí léčivě na ledviny a močové ústrojí, uvolňuje písek a kameny z močových cest, odstraňuje kyselinu močovinou z kloubů a tím zmírňuje bolesti při ischiasu a dně. Odstraňuje z těla jedovaté látky, uzdravuje buněčný a kosterní systém.

Pomáhá při problémech s otěhotněním, zvyšuje plodnost a usnadňuje porod. Posiluje nervový a imunitní systém, má dobrý vliv na kyčle a slezinu.

Tiší migrény a bolesti, snižuje teploty. Léčí infekce, všechny typy žloutenky, chřipku a křečové žíly. Uklidňuje dýchání a činnost zažívacích orgánů. Udržuje rovnováhu tekutin v těle a poměr kyselého a zásaditého prostředí.

Čakry: 4. srdeční čakra

Vhodný pro znamení: Beran, Rak, Váhy, Ryby, Panna.