Jaspis

Pročišťuje a transformuje fyzické tělo do síly a vytváří tím pocit míru a bezpečí. Nabízí oporu a pomoc ve stresu a přináší klid. Potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí, likviduje pesimismus, starosti a těžké sny.

Pomáhá zvládnout frustrující situace a posiluje naději na příznivý výsledek. Pohlcuje negativní energii a současně pročišťuje a uvádí do rovnováhy čakry a auru.

Zjasňuje mysl a posiluje dobrou vůli. Podporuje toleranci, trpělivost, skromnost, soucit a zbavuje nerozhodnosti. Dodává duševní i fyzickou rovnováhu, vitalitu, energii a stabilitu.

V duševním životě přináší jaspis svému nositeli odhodlání k naplnění všech záměrů. Nabízí pomoc během konfliktů, k nimž v životě nezbytně dochází. Pomáhá s přijímáním všeho co je pro nás v životě dobré.

Zvyšuje organizační schopnosti a schopnost posuzovat věci jako celek. Povzbuzuje rozvoj představivosti a proměnu myšlenek v činy.

Zdraví: Velkým pomocníkem při poruchách příjmu potravy a nechutenství, podporuje chuť k zdravému jídlu.

Pomáhá při léčbě ženských onemocnění, zejména vejcovodů a vaječníků, nepravidelnosti menstruačního cyklu, neplodnosti, vhodný při překonávání nevolností v těhotenství i při porodu.

Léčí ledviny, močový měchýř, žaludek, krevní oběh, srdeční choroby, mozek a onemocnění sluchového ústrojí. Posiluje imunitní systém a aktivuje funkci jater, žlučníku, sleziny a slinivky. Udržuje rovnováhu minerálních látek v těle.

Čakra: všechny čakry, nejvíce pomáhá 2. sakrální čakře

Vhodný pro znamení: Beran, Rak, Váhy, Štír, Kozoroh.  

Kategorie