Karneol

Karneol je plný životní síly a vitality. Jedná se o kámen s vysokou stabilizující energií. Karneol vás uzemní a ukotví v současné realitě.

Léčí deprese. Pomůže najít harmonii a pozitivní pohled na život. Výborně obnovuje vitalitu, motivaci a účinně stimuluje tvořivé schopnosti.

Člověka spojuje s krásou a dodá mu kreativitu, ztlumí lenost a nezájem. Přináší velké očištění od všech energií a situací. Dodává odvahu. Rozhání apatii a motivuje k úspěchu v podnikání i dalších oblastech.

Karneol je užitečný při překonávání závislostí všeho druhu. Tento kámen vám pomůže získat víru v sebe sama stejně jako v to, co vnímáte kolem sebe. Pomáhá proniknou až k samým kořenům toho, co vám znepříjemňuje život a dodává sílu k vytrvalému jednání.

Přináší jasnější vnímání okolního světa a jeho pochopení. Při meditaci odstraňuje rušivé myšlenky a pomáhá naladit denní snění na všední realitu.

Pomáhá v koncentraci a výdrži. Je velkým ochráncem před závislostí, i tou na druhých osobách. Chrání také před vztekem a zlobou ať už vaší vlastní, nebo ze strany jiných lidí.

Utišuje zlost a brání vzniku negativních citů, jež nahrazuje láskou k životu. Pomáhá ovládat pocity žárlivosti a závisti. Posiluje sebedůvěru, dodává schopnost mluvit na veřejnosti bez ostychu.

Zdraví: Zvyšuje plodnost, pozitivně ovlivňuje reprodukční orgány, léčí frigiditu a impotenci. Léčí revmatizmus, artritidu a nervový sytém.

Reguluje tělní tekutiny a činnost ledvin. Urychluje léčení kostí a šlach. Pomáhá zlepšovat srážlivost krve. Přispívá k lepšímu vstřebávání vitamínů a minerálů.

Zajišťuje dobré prokrvování jednotlivých orgánů a tkání. Předchází kožním onemocněním a povzbuzuje metabolismus.

Posiluje funkčnost jater a žlučníku. Pomáhá při léčbě cukrovky, krve a čistí žíly. Díky schopnosti odvodňování dokáže karneol regulovat vaši tělesnou hmotnost. Navozuje klidný spánek.

Doplňkové účinky dle barev:

Růžový karneol zlepšuje vztahy mezi rodiči a dětmi. Pomáhá obnovovat vzájemnou lásku a důvěru narušenou předchozími urážkami či hrubým zacházením.

Červený karneol přináší teplo a dodává energii. Je mimořádně důležitý při boji se stagnací a pro povzbuzení ducha i těla.

čakra: aktivuje 1. kořenovou čakru

element: oheň

Vhodný pro znamení: Rak, Blíženec, Beran, Panna, Lev, Kozoroh, Býk, Štír.