Křišťál

Je to čistý, energeticky neutrální kámen, proto je jeho hlavní přínos schopnost očišťovat od všech škodlivin. Přináší duchovní poznání, že je vše dokonalé. Posiluje, čistí a harmonizuje tělo i ducha.

Ochraňuje před negativními vlivy z okolí. Jeho použití je velmi univerzální, působí na všechny neduhy i proto se často používá jako doplňkový kámen ke všem ostatním, zároveň posiluje účinky i ostatních kamenů.

Projasňuje a zklidňuje mysl, povzbuzuje psychiku. Pomáhá se sebezdokonalovat a navyšovat sebevědomí. Podporuje trpělivost, moudrost, neutralitu a partnerství. Do vztahů dokáže vnést harmonii a rovnováhu.

Posiluje paměť a koncentraci. Nabíjí nás novou pozitivní energií. Odstraňuje negativní emoce a bloky bránící volnému toku energie v těle. Vede k celistvosti a harmonii. Zvyšuje naše duchovní síly. Probouzí a posiluje intuici. Harmonizuje čakry a uvádí je do souladu.

Zdraví: Pomáhá při vnitřních, srdečních a nervových potížích. Očišťuje organismus, mírní bolesti a urychluje léčení.

Dokáže zeslabit působení elektrického smogu, patogenních zón, rentgenových a radioaktivních paprsků. Pomáhá při nevolnostech, závratích a bolestech hlavy.

Posiluje tok energie v těle, aby mohlo docházet k sebeuzdravování. Léčí kožní problémy, skvěle působí na hojení popálenin. Odstraňuje škodlivé látky z těla. Zajišťuje klidný spánek.

Čakry: 7. korunní, harmonizuje všechny čakry

Vhodný pro znamení: Blíženci, Lev, Kozoroh.  

Kategorie