Křemen stvořený pro lásku a něhu

08.04.2022

Který to je? No přeci růženín. Stejně jako například ametyst či křišťál je i růženín odrůda křemene.

Už jeho přitažlivá růžová barva nám napovídá, že tento kámen je plný lásky a něhy. Jeho barva je způsobena přítomností malého množství manganu. Při zahřátí na vyšší teploty barva mizí a také na vzduchu může po delší době zešednou či vyblednout.

Je náročnější na údržbu pokud chceme aby si co nejdéle udržel svojí růžovou krásu, ovšem svými milostnými vibracemi nás nepřestane zásobovat ani po optických změnách.

Oblíbený po celém světě

Největší naleziště růženínu je v Brazílii, ale ten nejlepší materiál je z Madagaskaru. Velmi pěkné růženíny se však vyskytují i v České Republice, nejvýznamnější naleziště surových kamenů máme na Vysočině.

Kámen nepodmíněné lásky a nekonečného míru

Příznivě působí především na srdeční čakru

Má velmi uklidňující a tišící účinek. Uklidňuje rozbouřené emoce a otevírá srdce na všech úrovních. Naučí nás jak milovat sami sebe a pomůže s přijímáním lásky do našeho života.

Pokud jste milovali a lásku ztratili, uleví vašemu smutku. Dodá sílu odpouštět a posílí emocionální vyrovnanost.

 V existujících vztazích obnovuje důvěru, harmonii a podněcuje projevy nezištné lásky.

Nejlepší léčitel citů. Vnáší do srdce vnitřní hojení a lásku.

Výborně poslouží v období traumat či krizí. Odstraňuje negativní pocity jako úzkost, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Zároveň pomáhá s přijímání změn, které jsou v životě nezbytné.

Pomáhá projevovat city, podporuje něžnost, přátelskost, nesobeckost. Podněcuje citlivost , vnímavost na vše krásné a empatii vůči ostatním i sobě.


Pro váhy a býka

Růženín je minerálem který je především vhodný pro znamení vah a býka, hodí se ale i k rakům a beranům.

Bez ohledu na astrologii je ovšem růženín vhodným kamenem pro každého kdo chce k sobě přilákat více bezpodmínečné lásky.

Růženín a zdraví

Posiluje srdce a oběhový systém, díky tišícím účinkům je vhodný i při pocitu nepříjemného bušení srdce. Používá se při léčení ledvin, nadledvinek, jater, plic a pohlavních orgánů, má pozitivní vliv na plodnost. Má hojivé účinky na kůži, na popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Růženín je také kamenem smyslnosti a působí jako afrodiziakum. Prohlubuje jak citové tak i fyzické prožitky.

Umístění

  • lze nosit kdekoliv na těle, nejvhodněji však u srdce, jako amulet
  • pro klidný spánek umístit poblíž hlavy
  • při bolesti přikládejte na postižené místo na těle
  • pro harmonizaci místnosti je nejvhodnější umístit do rohu vztahů (vzdálenější pravý roh od vstupních dveří do místnosti)


Nabíjení

Růženín je možné čistit opláchnutím pod tekoucí vlažnou vodou. Nabíjet na denním nepřímém světle (na přímém slunci ztrácí barvu), nebo krátce ráno či večer na sluníčku, kdy je svit slabší. Možno nabíjet i za svitu noční oblohy a na drúze křišťálu nebo ametystu.


Kategorie