Lapis lazuli | Lazurit

Pomáhá při depresích, stesku, melancholii a ztrátě smyslu života. Rychle odstraňuje stres a přináší pocit hlubokého klidu a míru.

Posiluje osobní a duchovní sílu. Odhaluje vnitřní pravdu, pomáhá sebeuvědomění a vnitřnímu sebepoznání. Umožňuje svobodné vyjadřování pocitů a emocí. Odstraňuje potíže s komunikací způsobené potlačeným strachem.

Dodává vyrovnanost, citlivost a vnímavost, pocit jistoty a bezpečí. Otevírá a podporuje intuici a vnitřní vidění. Je to ochranný kámen, který umožňuje navázat kontakt s duchovními průvodci.

Dokáže rozpoznat hrozbu duševního útoku, zastaví ho a vrátí útočící energii zpět jejímu zdroji. Pomáhá s přijímáním moudrosti a poznáním vyšších souvislostí. Podněcuje vyšší schopnosti mysli, přináší objektivní a jasný pohled.

Učí síle vyřčeného slova a dokáže zvrátit neštěstí, či napravit nerovnováhu způsobenou mlčením. Zmírňuje bolesti a utrpení, zejména neurózy a křeče, fyzické i psychické.

Pomůže vyrovnat se s pravdou, bez ohledu na to kde ji objevíte, a přijmout vše, co se dozvíte. Usnadňuje rovněž vyjádření vlastního názoru a vnáší harmonii do konfliktů. Učí naslouchání, upevňuje milostné i přátelské vztahy. Odstraňuje utrpení, krutost a strádání.

Zdraví: Potlačuje bolest, zejména hlavy. Blahodárně působí na respirační a nervový systém, krk, hlasivky, štítnou žlázu, orgány zajišťující detoxikaci těla, kostní dřeň, brzlík a imunitní systém.

Vhodný k léčbě i předcházení zánětlivých onemocnění, očních chorob, alergií a kožních nemocí. Snižuje teploty, vysoký krevní tlak, tiší bolesti při menstruaci a léčí její poruchy a nepravidelnosti. Neutralizuje jedy v těle, posiluje tkáně a lymfatický systém. Pomáhá při nápravě poškození sluchu. Účinkuje proti nespavosti a závratím.

Čakry: otevírá 6. čakru třetího oka, udržuje rovnováhu 5. krční čakry

Element: voda

Vhodný pro znamení: Panna, Střelec.