Lávový kámen

Lávový kámen je symbolem znovuzrození, vitality a energie. Podporuje duševní i fyzickou sílu, životní energii a obnovuje zapomenutou radost.

Pomáhá zbavovat se deprese, tělesné únavy a vyčerpání. Zklidňuje emoce a dodává pocit bezpečí a uvolnění. Často se používá jako amulet proti únavě a nemocem. Při nedostatku energie ji navyšuje, pokud jí máme ovšem nadbytek dokáže uklidnit a přebytek energie odebrat. Má schopnost naši energii uzdravovat a udržovat v rovnováze.

Lávový kámen je velmi spojen s přírodou, tím nám pomáhá k uzemnění se, zbavení se nadbytečných a nezdravých emocí. Udržuje nás psychicky stabilní, snižuje obavy, stres a rozptyluje nahromaděný hněv a napětí. Podporuje pozitivní změny v chování, léčí stará traumata a emoce, které blokují lásku, aby k nám přišla. Dává odvahu znovu milovat.

Posiluje sebevědomí a kreativitu, zvyšuje sebedůvěru. Lávový kámen je blahodární čistič energie. Dokáže pohltit veškerou negativní energii a přináší tak svému majiteli do života sílu, povzbuzení a duševní pohodu.

Pomáhá nám porozumět obtížným situacím a dává sílu znovu se odrazit a žít. Utužuje mezilidské vztahy. Harmonizuje prostředí, dodává sílu a posiluje zdravou sexuální energii.

Zdraví: Příznivě působí na pohybový aparát, uvolňuje přetížené svaly, pomáhá udržovat vnitřní teplo a léčí zažívací problémy. Zmírňuje bolesti, záněty a otoky.

Přispívá také k dobrému a kvalitnímu spánku. Pomáhá zvyšovat plodnost a libido. Aktivuje lymfatický a imunitní systém. Přispívá k celkové vitalitě a odolnosti energosystému.

Čakry: 1. kořenová čakra, 2. sakrální čakra 

Element: oheň, země

Vhodný pro všechna znamení, především však pro znamení Váhy, Štír, Kozoroh a Beran.  

Kategorie