MĚSÍČNÍ KÁMEN

Selenit, Opalit

Přitahuje lásku a pomáhá úspěšně vyřešit partnerské problémy. Uklidňuje rozbouřené emoce, přehnané citové projevy a reakce. Pomáhá naklonit štěstěnu na naši stranu a zvyšuje kreativní myšlení, tím že přináší nekonečnou inspiraci. Je vhodný pro získání duševní rovnováhy. Pomáhá s rozhodností, ukazuje nám správný směr a co potřebujeme pro svůj klid a naplnění. Zvyšuje intuici a vnímavost. Vnáší do myšlení klid, porozumění, čistí rozum a posiluje schopnosti svého nositele. Podporuje životní změny a vnitřní vývoj, pomáhá s laskavostí a intuicí. Reguluje přetížení, nadměrné sebevědomí, tiší nejistotu, strach a starosti.

Zdraví: Podporuje celý lymfatický systém, správný průtok lymfy, léčí otoky, čistí mízní systém a u žen vyvažuje hormonální procesy. Používá se při epilepsii, kolikách ledvin a žlučníku. Pečuje o dobré trávení a snižuje sklon k cukrovce. Podporuje plodnost, má výborný vliv na premenstruační syndrom, početí, těhotenství, porod a kojení. Pomáhá proti nespavosti. Detoxikuje, léčí problémy kůže, vlasů a očí.

Čakra: 3. čakra solar plexus, 6. čakra třetího oka, 7. korunní čakra

Element: voda

Čistí se pod tekoucí vodou, nabíjí v noci při dorůstání měsíce, nejlépe při úplňku. Při mrazu, či velkém chladu nabíjet jen před oknem.