Onyx

Dodává životní sílu a vytrvalost. Pomáhá vzít život do svých rukou a stát se skutečnými pány svého osudu. Zajišťuje oporu v obtížných nebo nepřehledných situacích stejně jako v obdobích mimořádného citového, či tělesného stresu.

Odstraňuje smutek, strach z temna a neznáma, odvádí z těla negativní energii, ale neabsorbuje ji do sebe. Neutralizuje veškeré konflikty. Pomáhá zachovat chladnou hlavu, klid a pozitivní přístup.

Usnadňuje přijímat poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a pomáhá vyrovnat se s podmínkami ve vašem okolí.

Přináší nadhled a odvahu. Podporuje sebevědomí, soustředění a pokoru. Dodává sílu vyřešit a uzavřít staré problémy, podporuje umění odpouštět, hojí traumata z minulosti, lítost a smutek.

Chrání nositele před těžkými nemocemi a neštěstím. Celkově zvyšuje schopnost sebekontroly, snižuje těkavost a nervozitu. Přináší nedocenitelný dar docházet k uvážlivým rozhodnutím a udržuje v těle rovnováhu energií jing jang.

Zdraví: Onyx blahodárně působí na zuby, kosti a kostní dřeň. Léčí krevní poruchy, potíže s koleny, angínu, žaludeční vředy, slezinu.

Zlepšuje zrak a sluch, posiluje imunitu a rovnováhu těla. Pomáhá uzdravovat rány a kosti. Zlepšuje prokrvení rukou a nohou, chrání před plísňovým onemocněním.

Čakra: 1. kořenová čakra, 2. sakrální čakra, 3. čakra solar plexus

Element: oheň

Vhodný pro znamení: Beran, Lev, Štír, Panna, Kozoroh.