Opalit

Opalit je synteticky vyrobený kámen svou podobou připomínající opál. Je velmi oblíbené pro své účinky, podobné měsíčnímu kameni, ale na rozdíl od měsíčního kamene je jeho cena výrazně nižší.

Vyrovnává síly jin jan, ty přestavují temnotu a světlo, pasivitu a aktivitu, ženskou a mužskou energii. Uvádí vše do rovnováhy. Kámen klidu, tlumí deprese a úzkosti.

Zlepšuje komunikaci na všech úrovních i duchovní. Podporuje vytrvalost, klid, vyrovnanost a relaxaci, zároveň pomáhá s užíváním si života. Zvyšuje sebevědomí a snižuje obavy a strach. Stabilizuje emoce a výkyvy nálad. Překonává únavu a posiluje vůli.

Podporuje družnost a upevňuje vztahy s ostatními lidmi. Přináší do romantických vztahů lásku a věrnost. Tlumí deprese a úzkosti. Pro své uklidňující účinky se hodí pro meditace. Zvyšuje intuici.

Uklidňuje rozbouřené emoce a přehnané citové reakce. Pomáhá s únavou a stresem. Při únavě zvyšuje energii. Používá se na zlepšení nálady. Posiluje pozitivní emoce v těžkých obdobích. Uzdravuje vztah sám k sobě.

Odstraňuje bloky zabraňující správnému toku energie. Přináší úspěch v podnikání a při realizaci cílů.

Je schopným transformátorem, podporuje schopnost změn, pomáhá s pozitivními změnami života, stavu, vztahu či plánů do budoucna.

Podporuje odvahu a schopnost mluvit o svých pocitech. Pomáhá naklonit štěstěnu na naši stranu.

Zdraví: Pomáhá přirozené regeneraci, podporuje příjem kyslíku a zlepšuje činnost plic. Pomáhá s léčením nachlazení, čistí střevo a sliznice.

Uklidňuje při nespavosti. Pomáhá čistit krev, ledviny a při bolestech hlavy. Vyrovnává hladinu hormonů, léčí reprodukční orgány. Nápomocný při početí, těhotenství, porodu a kojení. Léčí poruchy sexuality, zvyšuje prožitek.

 Léčí a harmonizuje žaludek, problémy kůže, vlasů a očí. Detoxikuje.

Čakra: harmonizuje 7. korunní čakru a 6. čakru třetího oka, pozitivně působí i na 2. sakrální čakru

Element: voda

Znamení zvěrokruhu: Rak, Štír, Střelec, Ryby, Panna, Kozoroh, Vodnář.