JAPA MÁLA - achát, ametyst, howlit

Vyprodáno

Dámský náhrdelník Japa mála s bílým achátem, ametystem a howlitem. Mála náhrdelníky můžeme používat jako módní doplněk, ochranný talisman, či pomůcku při meditacích k odpočítávání manter.

108 korálků + 1 guru korálek. Navlečené na bavlněné šňůrce se střapcem. Korálky velké 4 mm. Náhrdelník je dlouhý 66 cm. Balený v organzovém pytlíčku s kartičkou s účinky minerálů.

Achát: Pomáhá překonávat negativní pocity a zmírňuje stres. Podporuje schopnost sebepoznání a sebedůvěru. Navozuje pocit bezpečí a jistoty.

Ametyst: Odstraňuje všechny obavy a disharmonie. Má velmi uklidňující, čistící a léčivé účinky. Posiluje věrnost a emocionální lásku. Přináší stabilitu a pochopení.

Howlit: Kámen s uklidňující energií, je symbolem harmonie a uvolnění. Přináší lásku, mír a vytváří emoční rovnováhu. Učí naslouchání a trpělivosti. Mírní podrážděnost a nervozitu.

530,00 Kč

Tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Používána zejména v buddhismu a hinduismu. Podobá se křesťanským růžencům. Obsahuje zpravidla 108 korálků, nebo menší počet vždy dělitelný 9. Mantry mohou být vyslovovány za různými účely. Účelem může být zklidnění mysli, dosáhnutí osvícení, či manifestaci svého přání, tak aby se náš cíl přiblížil více k nám.

Počátečním a konečným korálkem je tzv. guru korálek - kulička učitele, která symbolizuje moudrost. V praxi se mantra odříkává nahlas, či v duchu 108 krát. Chytneme první korálek po guru korálu, odříkáme mantru, či přání, posuneme se na další a opakujeme než dokončíme celý cyklus korálků. Pokud chceme odříkávat znovu, doporučuje se poté pokračovat v protisměru.

V mnoha částech světa se Mála považuje také za symbol ochrany, proto je zvykem ji nosit na krku, či obtočenou kolem zápěstí.

Více info: ACHÁT, AMETYST, HOWLIT