JAPA MÁLA - ametyst, hematit, onyx

Dámský náhrdelník Japa mála s přírodním ametystem, hematitem a onyxem. Mála náhrdelníky můžeme používat jako módní doplněk, ochranný talisman, či pomůcku při meditacích k odpočítávání manter.

108 korálků + 1 guru korálek. Navlečené na bavlněné šňůrce se střapcem. Korálky velké 4 mm. Náhrdelník je dlouhý 64 cm. Balený v organzovém pytlíčku s kartičkou s účinky minerálů.

Ametyst: Odstraňuje všechny obavy a disharmonie. Má velmi uklidňující, čistící a léčivé účinky. Posiluje věrnost a emocionální lásku. Přináší stabilitu a pochopení.

Hematit: Ochraňuje před negativními energiemi, čímž v těle nastoluje klid, mír a harmonii. Odstraňuje omezení a pomáhá v rozvoji osobnosti. Posiluje odvahu a spontánnost.

Onyx: Dodává životní sílu a vytrvalost. Pomáhá zachovat chladnou hlavu, klid a pozitivní přístup. Přináší sebedůvěru a soustředěnost. Odstraňuje smutek a strach.

550,00 Kč

Tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Používána zejména v buddhismu a hinduismu. Podobá se křesťanským růžencům. Obsahuje zpravidla 108 korálků, nebo menší počet vždy dělitelný 9. Mantry mohou být vyslovovány za různými účely. Účelem může být zklidnění mysli, dosáhnutí osvícení, či manifestaci svého přání, tak aby se náš cíl přiblížil více k nám.

Počátečním a konečným korálkem je tzv. guru korálek - kulička učitele, která symbolizuje moudrost. V praxi se mantra odříkává nahlas, či v duchu 108 krát. Chytneme první korálek po guru korálu, odříkáme mantru, či přání, posuneme se na další a opakujeme než dokončíme celý cyklus korálků. Pokud chceme odříkávat znovu, doporučuje se poté pokračovat v protisměru.

V mnoha částech světa se Mála považuje také za symbol ochrany, proto je zvykem ji nosit na krku, či obtočenou kolem zápěstí.

Více info: AMETYST, HEMATIT, ONYX