JAPA MÁLA - jaspis, lávový kámen

Dámský náhrdelník Japa mála s přírodním jaspisem a lávovým kamenem. Mála náhrdelníky můžeme používat jako módní doplněk, ochranný talisman, či pomůcku při meditacích k odpočítávání manter.

108 korálků + 1 guru korálek. Navlečené na bavlněné šňůrce se střapcem. Korálky velké 4 mm. Náhrdelník je dlouhý 70 cm. Balený v organzovém pytlíčku s kartičkou s účinky minerálů.

Jaspis: Nabízí oporu a pomoc ve stresu. Přináší klid, pocit míru a bezpečí. Odstraňuje starosti a pesimismus. Posiluje naději v příznivý výsledek. Zjasňuje mysl a uvádí energie do rovnováhy. Podporuje toleranci, trpělivost a rozhodnost.

Lávový kámen: Symbol znovuzrození, vitality a energie. Dodává životní energii a obnovuje zapomenutou radost. Zbavuje tělo únavy a vyčerpání. Zklidňuje emoce a přináší uvolnění. Pomáhá se správně uzemnit. Podporuje stabilitu a pozitivní změny.

540,00 Kč

Tradiční pomůcka k počítání manter při meditacích. Používána zejména v buddhismu a hinduismu. Podobá se křesťanským růžencům. Obsahuje zpravidla 108 korálků, nebo menší počet vždy dělitelný 9. Mantry mohou být vyslovovány za různými účely. Účelem může být zklidnění mysli, dosáhnutí osvícení, či manifestaci svého přání, tak aby se náš cíl přiblížil více k nám.

Počátečním a konečným korálkem je tzv. guru korálek - kulička učitele, která symbolizuje moudrost. V praxi se mantra odříkává nahlas, či v duchu 108 krát. Chytneme první korálek po guru korálu, odříkáme mantru, či přání, posuneme se na další a opakujeme než dokončíme celý cyklus korálků. Pokud chceme odříkávat znovu, doporučuje se poté pokračovat v protisměru.

V mnoha částech světa se Mála považuje také za symbol ochrany, proto je zvykem ji nosit na krku, či obtočenou kolem zápěstí.

Více info: JASPIS, LÁVOVÝ KÁMEN