Rodonit

Vzhled: Růžový až růžovo-černý, případně až do hnědé barvy s četnými černými inkluzemi. (černá barva značí oxidy manganu)

Výskyt: Brazílie, Kanada, Švédsko, Rusko, Anglie, USA, Peru, Madagaskar

Čakra: 4. srdeční čakra

Element: oheň

Vhodný pro znamení: Býk, Kozoroh, Váhy, Rak, Beran, Střelec.  

Rodonit přináší citovou rovnováhu, lásku a porozumění. Uvolňuje mysl, takže přestanete brát všechno tak vážně. Pomáhá při emocionálních potížích, pomáhá vidění a přiznání si vlastních chyb, což vede k jejich nápravě.

Učí nás trpělivosti a pomáhá s akceptováním názorů či postojů, které nám jsou třeba protivné, ale mohou mít důležitou úlohu v našem budoucím vývoji. Pomáhá nám řešit konflikty.

Sjednocuje protiklady, vyvažuje prvky jin a jang. Toto sjednocování se zračí i podobě rodonitu, který je růžový s černými skvrnami či žilkami. Růžová symbolizuje jemnou nesobeckou lásku, černá vyjadřuje zemitost a hmotu. Vždy jsou ale ve vzájemné harmonii.

Dodává sebedůvěru, toleranci a pocit lásky. Harmonizuje vnitřní protichůdné postoje a emoce. Působí proti stresu a neklidu.

Uzemňuje energii, odstraňuje strach, fóbie, následky šoku a paniky. Hojí citová zranění z minulosti a dodává schopnost odpouštět.

Vhodný pro psychickou stabilitu. Učí nezištné lásce a odrazuje od pomstychtivosti. Buduje lásku k sobě samému a důvěru ke svému okolí. Pomáhá v poklidu překonat stresové a nepříjemné situace.

Pomáhá osamostatnit se a zbavit se závislosti na jiných osobách. Odstraňuje zášť a hněv.

Rodonit umožňuje vyhnout se přehmatům, pochybám a zmatečnému jednání. Vyvažuje tělesnou a duševní energii. Zvyšuje osobní potenciál pro potřebné kroky k dosažení vytyčených cílů.

Zdraví: Posiluje imunitní systém a usnadňuje hojení ran. Díky obsahu vápníku posiluje kosti a chrání je před porušením. Pomáhá při bolestech hlavy, tlaku na plicích a astmatických potížích.

Podněcuje aktivitu a vitálnost. Podporuje činnost srdce, krevní oběh, štítnou žlázu, nervovou soustavu a zvyšuje plodnost.

Léčí záněty kloubů, artritidu, roztroušenou sklerózu a uzdravuje žaludeční nemoci. Pomáhá odstraňovat a předcházet vředům.