Rodonit

Rodonit přináší citovou rovnováhu, lásku a porozumění. Pomáhá při emocionálních potížích a pomáhá vidění a přiznání si vlastních chyb, což vede k jejich nápravě.

Dodává sebedůvěru, toleranci a pocit lásky. Harmonizuje vnitřní protichůdné postoje a emoce. Působí proti stresu a neklidu. Zároveň odstraňuje strach, paniku, fóbie a následky šoku.

Vhodný pro psychickou stabilitu. Dodává schopnost odpouštět a buduje lásku k sobě samému. Učí nezištné lásce a odrazuje od pomstychtivosti. Buduje důvěru ke svému okolí a pomáhá v poklidu překonat stresové a nepříjemné situace.

Pomáhá osamostatnit se a zbavit se závislosti na jiných osobách. Působí proti sebe poškozování a hojí citová zranění z minulosti. Odstraňuje zášť a hněv.

Rodonit umožňuje vyhnout se přehmatům, pochybám a zmatečnému jednání. Vyvažuje tělesnou a duševní energii. Zvyšuje osobní potenciál pro potřebné kroky k dosažení vytyčených cílů.

Zdraví: Posiluje imunitní systém a usnadňuje hojení ran. Díky obsahu vápníku posiluje kosti a chrání je před porušením. Pomáhá při bolestech hlavy, tlaku na plicích a astmatických potížích.

Podněcuje aktivitu a vitálnost. Podporuje činnost srdce, krevní oběh, štítnou žlázu, nervovou soustavu a zvyšuje plodnost.

Léčí záněty kloubů, artritidu, roztroušenou sklerózu a uzdravuje žaludeční nemoci. Pomáhá odstraňovat a předcházet vředům.

Čakra: 4. srdeční čakra

Element: oheň

Vhodný pro znamení: Býk, Rak.