Růženín

Vzhled: Většinou průsvitný, někdy průhledný kámen světle růžové barvy. Velmi náchylný na sluneční světlo, může časem vyblednout avšak účinky si zachovává stále stejné.

Výskyt: Snadno dostupný po celém světě, naleziště: Jižní Afrika, USA, Brazílie, Japonsko, Indie, Madagaskar.

Čakra: 4. srdeční čakra

Element: voda

Vhodný pro znamení: Především pro znamení Býka a Vah, vhodný i pro Berana a Raka

Růženín je kamenem nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Lásku a mír také přináší do našeho života. Má velmi uklidňující a tišící účinek, především na srdeční čakru a rozbouřené emoce. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému. Pokud k sobě chcete přilákat lásku, nemusíte hledat už nic jiného než růžový křemen.

Jestli jste zatím nedokázali přijmout lásku, otevře růženín vaše srdce, aby jste byli vstřícnější. Jestliže jste milovali a lásku ztratili, uleví vašemu smutku. Přináší zároveň poučení o skutečné podstatě lásky. V existujících vztazích obnovuje důvěru, harmonii a podněcuje projevy nezištné lásky.

Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí, ať už jsou emocionální, psychické nebo fyzické. Pomáhá projevovat city, podporuje něžnost, přátelskost, nesobeckost. Podněcuje citlivost , vnímavost na vše krásné a empatii vůči ostatním i sobě.

Podporuje fantazii, inspiraci, tvořivost a trpělivost. Dává sílu k odpuštění sobě i druhým. Vyvolává sebedůvěru s uznáním vlastní ceny. Odstraňuje negativní energii a nahrazuje ji milostnými vibracemi. Pomáhá přijímat nezbytnost změn.

Odstraňuje negativní pocity jako úzkost, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Je to nejlepší léčitel citů. Vyhojí vnitřní bolest a strádání. Snižuje psychické potíže a přispívá ke klidnému spánku. Prohlubuje přátelství a vnitřní vyrovnanost.

Růženín vás naučí, jak milovat samy sebe a vdechne vám nový život, pokud si myslíte, že vás nikdo milovat nemůže. Nebudete moci přijmout lásku jiného člověka dokud nedokážete milovat samy sebe.

Zdraví: Posiluje srdce a oběhový systém. Používá se při léčení ledvin, nadledvinek, jater, plic a pohlavních orgánů (především mužských), má pozitivní vliv na plodnost. Zvyšuje prožitek pohlavního styku.

Odstraňuje nečistoty z tělních tekutin a odvodňuje. Posiluje okysličování krve a její cirkulaci, chrání před trombózou a infarktem. Vhodný na problémy střev, močových cest, nosu a čelních dutin. Má hojivé účinky na kůži, na popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Odstraňuje závratě, pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci.

Umístění: Noste zejména na srdci. Můžete kámen položit na srdce, na místo brzlíku nebo do rohu vztahů v místnosti. (pravý vzdálenější roh od vstupu do místnosti)

Kategorie