Růženín

Růženín je kamenem nepodmíněné lásky a nekonečného míru. Lásku a mír také přináší do našeho života. Má velmi uklidňující a tišící účinek, především na srdeční čakru a rozbouřené emoce. Čistí a otevírá srdce na všech úrovních. Vnáší do něj vnitřní hojení a lásku k sobě samému.

Pokud jste zatím nedokázali přijmout lásku, otevře růženín vaše srdce, aby jste byli vstřícnější. Jestliže jste milovali a lásku ztratili, uleví vašemu smutku. Přináší zároveň poučení o skutečné podstatě lásky.

Výborně poslouží ve chvílích traumat nebo krizí, ať už jsou emocionální, psychické nebo fyzické. Pomáhá projevovat city, podporuje něžnost, přátelskost, nesobeckost. Podněcuje citlivost , vnímavost na vše krásné a empatii vůči ostatním i sobě. Ve vztazích obnovuje důvěru, harmonii a projevy nezištné lásky.

Podporuje fantazii, inspiraci, tvořivost a trpělivost. Dává sílu k odpuštění sobě i druhým, vyvolává sebedůvěru s uznáním vlastní ceny.

Odstraňuje negativní energie jako úzkost, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Zároveň je nahrazuje láskyplnými vibracemi. Pomáhá přijímat nezbytnost změn.

Je to nejlepší léčitel citů. Vyhojí vnitřní bolest a strádání. Snižuje psychické potíže a přispívá ke klidnému spánku. Prohlubuje přátelství a vnitřní vyrovnanost. Růžový křemen vás naučí, jak milovat samy sebe a vdechne vám nový život, pokud si myslíte, že vás nikdo milovat nemůže. Nebudete moci přijmout lásku jiného člověka dokud nedokážete milovat samy sebe.

Zdraví: Posiluje srdce a oběhový systém. Používá se při léčení ledvin, nadledvinek, jater, plic a pohlavních orgánů (především mužských), má pozitivní vliv na plodnost. Zvyšuje prožitek pohlavního styku.

Odstraňuje nečistoty z tělních tekutin a odvodňuje. Posiluje okysličování krve a její cirkulaci, chrání před trombózou a infarktem. Vhodný na problémy střev, močových cest, nosu a čelních dutin. Má hojivé účinky na kůži, na popáleniny, puchýře a vyhlazuje pleť.

Odstraňuje závratě, pomáhá při Alzheimerově a Parkinsonově nemoci a při stařecké demenci.

Čakra: 4. srdeční čakra

Element: voda

Vhodný pro znamení: Býk, Blíženci, Váhy.