Serpentin

Serpentin je uzemňující kámen, který pomáhá při meditaci a duchovních prožitcích. Otevírá mentální schopnosti a usnadňuje pochopit duchovní základ života. Napomáhá při nacházení moudrosti.

Pomáhá získat pocit rostoucí kontroly nad vlastním životem. Přináší klid do všech nevyřešených záležitostí a pomáhá uvolněně přijmout vše co se kdy stalo. Vyvolává schopnost soucítit a odpouštět sám sobě. Dodává schopnost uzavřít minulost a vykročit dál do života. Zároveň nás dokáže zbavit se všech zátěží z minulých vztahů a prožitků.

Vyrovnává mentální a emocionální nerovnováhu a pomáhá vědomě zaměřit léčivou energii k existujícím problémům.

Ochraňuje svého nositele před nebezpečím. Užitečný na cestách a v přírodě. Odpuzuje hmyz a klíšťata, pokud jej u sebe nosíte, vyhnete se štípancům. Odstraňuje bloky bránící proudění pozitivní energie v těle. Tím přináší spokojenost a veselost. Pomáhá vytvářet kladné vibrace, které brání působení negativních vlivů.

Zdraví: Působí při tišení bolesti, zejména menstruačních a svalových křečí. Dokáže účinně vyčistit a odbourávat jedovaté látky z tkání i krve.

Působí proti stárnutí. Říká se že zajišťuje dlouhověkost. Podporuje regeneraci buněk. Odbourává bolesti hlavy. Zbystřuje zrak. Zlepšuje vstřebávání živin.

Příznivě působí na činnost srdce, ledvin a plic. Je užitečný při léčbě diabetu.

čakra: 4. srdeční a 7. korunní čakra

element: země

znamení zvěrokruhu: Váhy, Blíženci, Beran, Býk.