Sodalit

Hluboce uklidňující kámen. Přináší vyrovnanost, klid a chrání před konflikty. Vede k lepší koncentraci a harmonizuje fantazii s realitou. Sodalit spojuje logiku s intuicí a otevírá dokořán bránu vnímavosti ducha, neboť přináší informace z vyšší mysli až dolů na tělesnou úroveň. Prohlubuje meditaci, pomáhá s porozuměním aktuálních situací našeho života.

Je to vynikající kámen pro rozvoj mysli. Potlačuje duševní zmatek a intelektuální závislost. Podněcuje k racionálnímu uvažování, objektivitě, pravdě a intuitivnímu uvažování. Současně působí příznivě na slovní vyjadřování myšlenek.

Projasňuje mysl, přináší do ní klid a odstraňuje zafixované a těžké způsoby myšlení, zároveň tím umožňuje přijímat nové informace. Prohlubuje logické myšlení, moudrost, intuici, dodává odvahu a pomáhá uskutečňovat naše přání.

Přidává důvěru a sílu do našeho vyjadřování. Potlačuje duševní a citový zmatek. Jde o kámen podněcující majitele k cestě za pravdou a ideály, které jej nutí zůstat věrný sám sobě a všemu, v co věří.

Jedná se o mimořádně užitečný kámen pro týmovou práci, neboť přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle.

V duchovní rovině přináší vyrovnanost a potlačuje návaly paniky. Zvyšuje sebevědomí, pomáhá přijímat sama sebe a zvyšuje důvěru ve vlastní schopnosti. Dokáže transformovat povahu lidí, kteří cítí potřebu neustále se bránit nebo reagují příliš citlivě. Odhaluje kořeny jejich obav, fóbií, pocitů viny a svazujícího jednání, což jim brání stát se tím, kým doopravdy jsou.

Zdraví: Posiluje nervovou soustavu a imunitu proti nakažlivým nemocem. Překonává nedostatek vápníku a čistí lymfatický systém i jednotlivé orgány. Léčí krk, hlasivky a hrtan.

Pomáhá při žaludečních potížích, bolestech hlavy. Příznivě ovlivňuje zejména slinivku a štítnou žlázu. Reguluje látkovou výměnu, podporuje správnou funkci žláz, snižuje vysoký tlak, horečku a zklidňuje žaludek. Podněcuje vstřebávání tekutin v těle.

Čakra: 5. krční čakra, 6. čakra třetího oka

Element: voda

Vhodný pro znamení: Panna, Střelec, Vodnář.