Tygří oko

Vzhled: Proužkované, lesklé, často malé a vyhlazené kousky. Hnědožlutý, růžový, modrý, červený odstín. Může být uměle dobarvovaný do sytějších odstínů barev.

Výskyt: Běžně dostupný. Naleziště: USA, Mexiko, Indie, Austrálie, Jižní Afrika.

Čakra: 1. kořenová čakra, 2. sakrální čakra, 3. čakra solar plexus, zároveň podněcuje růst kundaliny - životní energie vyživující všechny čakry

Element: země, oheň

Vhodný pro znamení: Blíženci, Lev, Panna.

Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energiemi Slunce, aby s jejich pomocí navodil stav vysokých vibrací, které jsou ale přesto uzemněné a přivádějí do země duchovní energii.

Je to ochranný kámen, nosí se jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje jak se má správně používat síla a přináší svému majiteli integritu osobnosti (neporušenost, celistvost, léčí i poruchy osobnosti). Umožňuje svobodně projevovat svoji vůli, přináší možnost změn a jejich zakotvení ve fyzickém těle.

Posiluje vnější i vnitřní zrak, odstraňuje bloky způsobené negativními emocemi. Posiluje odvahu, rozhodnost, koncentraci a podporuje psychickou harmonii.

Napomáhá při dosahování cílů a v uvědomění si vlastních chyb a řešení problémů i vnitřních konfliktů. Dokáže z roztroušených informací vytvářet jeden komplexní celek. Zbystřuje rozum a vyrovnává činnost obou mozkových hemisfér.

Je to kámen, který dobře poslouží při hledání vašich vlastních potřeb stejně jako potřeb ostatních. Dokáže rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co opravdu potřebujete. Ulevuje při pýše a tvrdohlavosti.

Potlačuje deprese a chrání před duševními chorobami, záchvaty a schizofrenií. Pomáhá na zlepšení nálady. Pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritiku a zablokovanými tvůrčími silami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Současně ale upozorňuje na chyby, které je nutno překonat. Přináší uzemnění, stabilitu a prosperitu.

Zdraví: Dokáže prohřát celý organismus. Léčí a posiluje zrak a napomáhá při nočním vidění. Uzdravuje krk a rozmnožovací orgány.

Posiluje plíce, srdce a břišní orgány. Zlepšuje činnost oběhového ústrojí a chrání před jeho únavou. Ničí viry a bakterie. Léčí dýchací potíže, záněty, mírní astma a bolesti hlavy.

Chrání nervovou soustavu před přepětím. Pomáhá při křečích, posiluje svaly a při nápravě zlomených kostí. Zvyšuje sexuální aktivitu.

Doplňkové působení podle barev minerálu:

Modré tygří oko přináší uklidnění a mírní stres. Pomáhá při velkém vzrušení, vznětlivosti a fóbiích. Při léčení zrychleného metabolismu ho zpomaluje, uklidňuje příliš silnou pohlavní touhu a zahání sexuální frustraci.

Zlaté tygří oko pomáhá soustřeďovat pozornost na detaily a varuje před samolibostí. Pomáhá jednat na základě rozumu, nikoli pocitů. Jedná se o vynikajícího společníka při zkouškách a při důležitých schůzkách.

Červené tygří oko je kamenem přinášejícím povzbuzení, který dokáže překonat letargii a nabízí motivaci. Při léčbě urychluje příliš pomalý metabolizmus a mírní sexuální touhu.