Tyrkys

Posiluje komunikační schopnosti a vyjadřování vlastních myšlenek. Zprošťuje starých přísah, slibů, zákazů a omezení. Uklidňuje nervy svého nositele, pokud musí promluvit na veřejnosti.

Tyrkys je očistný kámen. Rozptyluje negativní energii a odstraňuje elektromagnetický smog. Zesiluje intuici, vyrovnanost, rozhodnost, podporuje úspěch, tvůrčí schopnosti a klid v rodině.

Jedná se o citlivý a vnímavý kámen, který udržuje rovnováhu, přispívá k seberealizaci a pomáhá hledat řešení problémů. Zahání zlé sny, obavy, sklony k mučednickému jednání a brání sebepoškozování.

Pomáhá při vyčerpání, depresi a strachu. Navrací vnitřní sílu a energii. Obnovuje rovnováhu a soulad čaker. Ladí fyzické tělo na duchovní vibrace.

V citovém životě stabilizuje proměnlivé nálady a navozuje vnitřní klid. Podněcuje k romantické lásce. Přináší štěstí, radost a bohatství. Je ochranným a posilujícím kamenem. Přitahuje pozitivní energie a chrání auru.

Přináší zotavení ducha i pohodu těla. Pomáhá vyjadřovat duchovní ideje, poznatky a začlenit je do života zde na Zemi. Umožňuje duši, aby se opětovně projevila ve své skutečné podobě.

Zdraví: Posiluje meridiány v těle a jemná energetická pole. Zlepšuje práci imunitního systému. Regeneruje tkáně, podporuje vstřebávání živin, pomáhá proti znečišťujícím látkám a virovým infekcím.

Pomáhá léčit problémy dýchacích cest, nemoci očí (včetně šedého zákalu), krku, koktavost a nespavost. Podporuje správnou funkci jater a žláz.

Neutralizuje v těle přebytek kyselin a příznivě působí při léčení dny, revmatismu a ledvinových kamenů. Tento kámen funguje protizánětlivě a detoxikačně. Potlačuje křeče a bolesti.

Čakra: 5. krční čakra
Element: země
Vhodný pro znamení: Blíženci, Střelec, Vodnář, Ryby.