Záhněda

Vzhled: Nahnědlá až hnědá, někdy skoro žlutá odrůda křemene. (Velice temné krystaly mohou být uměle ozářeny a nejsou průhledné.)

Výskyt: Na celém světě. Snadno dostupná.

Čakra: 1. kořenová čakra

Element: země

Vhodná pro znamení: Kozoroh, Býk, Střelec

Záhněda je jedním z nejúčinějších uzemňovacích a ukotvovacích kamenů. Současně umí během meditace zvyšovat vibrace. Pomáhá při skleslosti, stresu a depresích. Přináší úlevu od strachu a dalších negativních emocí.

Navozuje stav emocionálního klidu. Pomáhá v klidu a vyrovnaně překonávat obtížné situace. Dodává sílu při rozhodování a bystří mysl.

Přináší pozitivní vibrace, které vyplní okolní prostor. Záhněda nás učí, jak se rozloučit se vším, co již neslouží svému účelu. Navyšuje koncentraci a vylepšuje komunikační dovednosti.

Je to ochranný kámen se silným napojením na zemskou a základní čakru. Napomáhá přijmout fyzické tělo a jeho sexuální povahu. Díky tomu se mohou vášeň i touha přirozeně rozvíjet.

Krystal záhnědy potlačuje noční můry a objasňuje význam snů. Pokud se dostane do kontaktu z negativními city, dokáže je jemně a citlivě rozehnat.

Při meditaci harmonizuje mysl a pomáhá odbourat zdravotní i psychické těžkosti. Zvyšuje vnímavost ke svému okolí, empatii a zdravé sebevědomí.

S pomocí záhnědy lze dosáhnout odolnosti vůči stresu. Krystal rovněž přináší úlevu od bolesti. Neutralizuje negativní vibrace, zahání geopatogenní stres a pohlcuje elektromagnetický smog. Napomáhá vylučování a detoxikaci na všech úrovních.

Zdraví: Záhněda je zvláště účinná při léčení břicha, kyčlí a nohou. Příznivě působí při infekcích a léčbě jejich následků. Celkově posiluje organismus.

Prospívá rozmnožovacím orgánům, svalům, nervové tkáni a srdci. Potlačuje křeče, posiluje záda a zvyšuje odolnost nervové soustavy.

Napomáhá vstřebávání minerálů a vitamínů. Reguluje rovnováhu tekutin v těle, působí proti zavodňování organismu.

Pohlcuje elektrosmog a podporuje detoxikaci celého organismu. Pomáhá při chemoterapiích.